تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم آبان ۱۳۸۸ | ۱۴:۴ بعد از ظهر | نویسنده : ستار
منطقه‌1‌ آتش‌نشاني

ايستگاه‌يك، دراين منطقه دقيقاً در ضلع شمالي ميدان حسن‌آباد واقع شده و يك ايستگاه سه‌منظوره ‌(حريق، نجات و پشتيباني) است‌. ‌این ایستگاه اولين ايستگاه شهر تهران است و 8‌کیلومتر‌مربع را تحت‌پوشش قرار مي‌دهد.
  
ايستگاه ‌2 در ميدان امام‌حسين (ع)، نبش خيابان آيت‌ا... مدني واقع شده و يك ايستگاه تك‌منظوره است‌. ‌این ایستگاه جزو ايستگاه‌هاي قديمي تهران محسوب مي‌شود كه در موقعيت مهمي واقع شده. ‌نوع بافت اين محدوده، قديمي و داراي چند خيابان اصلي و خيابان‌هاي فرعي بسيار و گاهي اوقات  معابر كم‌عرض است. ‌در اين محدوده توليدي، چاپخانه، كفاشي و اماكن تجاري بسياري وجوددارد.
  
 ايستگاه ‌3 با تحت‌پوشش قرار د‌ادن 15‌کیلومتر‌مربع در خيابان 17‌شهريور معروف به ايستگاه خرابات است. ‌اين ايستگاه 2منظوره ‌(حريق و نجات) بوده و يكي از ايستگاه‌هاي قديمي تهران‌به شمار مي‌رود.
  
 ايستگاه ‌4 در خيابان مولوي، خيابان آتش‌نشاني، پشت بيمارستان شهيد اكبرآبادي واقع شده و يك‌ايستگاه تك‌منظوره است. ‌مساحت تحت‌پوشش ایستگاه 156کیلومتر‌مربع بوده و در ميان باربری‌ها‌، باراندازها و انبارهای بسیار زیادی قرار گرفته است.
  
ايستگاه دیگری در بزرگراه شهيدنواب صفوي، ‌خيابان هلال‌احمر، خيابان راه‌پيما واقع شده و با تحت‌پوشش قراردادن مساحتی بالغ‌بر 12‌کیلومتر تک‌منظوره است. ‌
  
ايستگاه‌46 واقع‌در خيابان نوفل‌لوشاتو نرسيده به چهارراه اميراكرم در منطقه‌‌‌6 شهرداري بوده و يك‌ايستگاه تك‌منظوره است.
  
ايستگاه بازار كفاش‌ها در محدوده‌ بازار قديم واقع شده و يك‌ايستگاه تك‌منظوره است. ‌قدمت محدوده‌ ايستگاه‌7 به بيش از يكصد‌سال رسيده و اولين محدوده‌ تهران قديم به‌حساب مي‌آيد. نوع بافت اين محدوده كاملاً قديمي و ‌صددرصد تجاري است.
  
اين ايستگاه در خيابان كريمخان، داخل كوچه آبان جنوبي و يك ايستگاه ‌2منظوره‌(حريق‌‌و‌نجات) و به‌دليل داشتن خودروي نردبان تا حدودي پشتيباني بوده  كه مساحتی بالغ‌بر 10‌ميلیون متر‌مربع را تحت‌پوشش قرار مي‌دهد.
  
ايستگاه‌40 بالاتر از ميدان انقلاب‌اسلامي، كوچه‌ ادوارد براون واقع شده و يك ايستگاه تك‌منظوره است. ‌اين ايستگاه 32ميلیون کیلومتر‌مربع را تحت‌پوشش قرار مي‌دهد.
  
ايستگاه‌67 در تقاطع مولوي و وحدت‌اسلامي واقع شده و يك‌ايستگاه تك‌منظوره است كه مساحت 7‌کیلومتر‌مربع را تحت‌محافظت قرار مي‌دهد.
  
ايستگاه‌52 در بزرگراه شهيدنواب صفوي داخل كوچه شكوفه‌ شرقي قرار دارد و يك‌ايستگاه تك‌منظوره با پوشش 7‌کیلومتر‌مربع است.
  
ايستگاه ‌53 در خيابان شهيدمطهري خيابان شهيد علي‌اكبري، نبش پادگان واقع شده و يك‌ايستگاه ‌2منظوره‌(حريق‌ونجات) است كه نجات آن همان يگان ويژه با كد172 است و در محدوده‌ شهري منطقه‌ 7 قرار دارد.
  
ايستگاه‌73 واقع‌در خيابان دكتر شريعتي حدفاصل خيابان ملك و شهيد خيابان شهيد مطهري واقع شده‌. اين ايستگاه تك‌منظوره است.

منطقه‌ 2‌ آتش‌نشاني

ايستگاه‌21 داخل شهرك كيان‌شهر واقع شده و يك‌ايستگاه ‌3منظوره‌(حريق‌، نجات‌ و پشتيباني) است.
  
ايستگاه‌60، جنب ميدان ميوه‌و‌تره‌بار خيابان پيروزي و غرب بزرگراه اسبدواني واقع شده و ‌يك ايستگاه 2منظوره‌(حريق‌ونجات) بوده كه 10‌كيلومتر‌مربع را تحت‌پوشش قرار داده است.
  
ايستگاه بلوار ابوذر، بعد از پل سوم تك‌منظوره بوده و مساحت 6‌کیلومتر را تحت‌پوشش دارد.
  
ايستگاه‌15 در ميدان افسريه، ابتداي افسريه جنب انبار بازرگاني چاي واقع شده و مساحت 7/51‌كيلومتر‌مربع را پوشش مي‌دهد.
  
ايستگاه‌37 واقع‌در جاده‌ خاوران بوده و‌ یك‌ايستگاه تك‌منظوره‌ حريق است كه مساحت 2000كيلومتر‌مربع را پوشش مي‌دهد.
  
ايستگاه‌79 در بلوار قدس انتهاي دولت‌آباد واقع شده است. ‌(لازم به توضيح است باتوجه به راه‌اندازي ايستگاه‌‌78 در قسمت شرقي محدوده‌ ايستگاه‌79 جنب آرامگاه، قسمتي از شرق محدوده ايستگاه‌79 در موقعيت اين ايستگاه واقع خواهد‌شد.)
  
اين ايستگاه واقع‌در خاوران، غرب به شرق ضلع شمالي جاده روبه‌روي شهرك عباس‌آباد داخل شهرك صنعتي خاوران واقع شده، ‌2منظوره، شامل حريق و نجات است كه مساحت 200‌كيلومتر را پوشش‌دهی مي‌کند.
  
ايستگاه‌14 واقع‌در دولت‌آباد و تک‌منظوره است که مساحتی بالغ‌بر 20‌کیلومتر را پوشش مي‌دهد.‌(ضلع شرقي فلكه‌ اول، ضلع غربي ميدان آيت‌ا... بروجردي، ضلع شمالي پارك ماهو، ضلع جنوبي پارك مهران).
  
ايستگاه‌9 در شهرري پشت حرم‌حضرت عبدالعظيم‌حسني(ع) بوده و يك ايستگاه تك‌منظوره‌ حريق است که محله‌ها‌ی زیادی را از جمله ‌شهرري. ‌ديلمان شمالي و جنوبي، ‌عظيم‌آباد، ‌نفرآباد، ‌امين‌آباد، ‌حاجي‌آباد سفلي و عليا را محافظت مي‌کند.
  
اين ايستگاه واقع‌در كوي 13‌آبان، صالح‌آباد و ك ايستكاه تك‌منظوره است كه 40‌كيلومتر مربع را پوشش مي‌دهد. ‌اين ايستگاه محله‌ها‌ی كوي 13‌‌آبان، ‌عظيم‌آباد، ‌محمد‌آباد، ‌اندرمان‌ و ‌صالح‌آباد شرقي راهم محافظت مي‌کند.

منطقه 3 آتش‌نشاني

از ارتفاعات شمال تهران تا خيابان دماوند، از بزرگراه رسالت تا پارك جنگلي «خجير» و رودخانه جاجرود و سدهاي لتيان و ماملو محدوده فعاليت و تحت‌پوشش منطقه‌3 عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران است.
  
ايستگاه‌71 در 20‌متري كرمان حد‌فاصل بزرگراه رسالت و خيابان گلبرگ غربي روبه‌روي خيابان شهيد زرين‌قبايي واقع شده و ‌یك‌‌ایستگاه سه‌منظوره (حريق، نجات ‌و پشتيباني) و هم‌چنين دفتر منطقه سه‌عملياتي است. ‌اين ایستگاه 8کیلومتر‌مربع را پوشش مي‌دهد.
  
ايستگاه تك‌منظوره‌84‌ كردستان، پايين‌تر از نيايش واقع شده و مساحت محدوده تحت‌پوشش آن 10‌كيلومترمربع است.
  
ايستگاه‌19 جنب پايانه شرق بوده و‌ یك‌ ایستگاه تك‌منظوره به شمار مي‌رود. ‌مساحت محدوده تحت‌پوشش آن 9‌كيلومترمربع است.
  
ايستگاه‌32 ‌واقع‌در جاده‌ دماوند داخل كارخانه‌ افست، ‌یك‌ایستگاه تك‌منظوره است كه مساحت 10‌كيلومتر‌مربع را تحت‌پوشش قرار مي‌دهد.
  
ايستگاه‌56 واقع‌در حكيميه، خيابان سازمان آب، خيابان
امام‌حسين (ع) قرار دارد و‌ یك ‌ایستگاه تك‌منظوره است. ‌اين ايستگاه مساحت 6‌کیلومتر‌مربع را در 3‌محله حکیميه، خاک‌سفید و کوی دانشگاه محافظت مي‌کند.
  
ايستگاه‌26 واقع‌در انتهاي بزرگراه بابايي، شهرك امام‌خميني(ره) بوده و با توجه به داشتن خودروي نجات، تك‌منظوره است. ‌ايستگاه 26‌مسير جاده‌ دماوند از ابتداي تلو در دولاين و به‌دليل موقعيت اتوباني همزمان با 32، تا ابتداي جاجرود پوشش داده و چون محدوده حريق و حوادث شهري تهران از سمت شرق تا پليس راه جاجرود است، ‌ایستگاه‌307 تا آن محدوده را پوشش مي‌دهد.
  
ايستگاه‌57 واقع‌در وفادار غربي، خيابان صاحب‌الزمان‌(عج)، جنب‌ شهرك فرهنگيان، ‌ایستگاهي ‌2منظوره‌(حريق ‌و نجات) بوده که مساحت 15‌کیلومتر را تحت‌پوشش خود دارد.

منطقه 4 ‌آتش‌نشاني

از ارتفاعات شمال‌غرب تهران تا فرودگاه مهرآباد و خیابان کميل و از بزرگراه شهيدچمران تا وردآورد و مناطق صنعتی غربی‌ترین نقطه شهر تهران محدوده تحت‌پوشش و فعالیت منطقه‌4 عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران است.
  
ايستگاه‌55 واقع‌در اشرفي‌اصفهاني پا‌یين‌تر از ميدان پونك داخل 35‌متري گلستان و دو‌منظوره‌‌‌(حريق و پشتيباني) با پوشش‌دهی 24‌کیلومتر است.
  
ايستگاه‌58 در شمال سعادت‌آباد، داخل شهرك مخابرات، پشت پارك پرواز، جنب فروشگاه شهروند واقع شده و يك‌ايستگاه تك‌منظوره است كه مساحت 12000‌كيلومتر را حفاظت مي‌کند.
  
ايستگاه‌51 داخل زندان اوين واقع شده و تك‌منظوره است.
  
ايستگاه‌25 واقع‌در خيابان خوردين تقاطع بلوار دريا، يك ايستگاه ‌2منظوره (حريق‌ونجات) و با پوشش مساحت 15‌كيلومتر‌مربع است.

منطقه 5 ‌آتش‌نشاني

ايستگاه‌38 واقع‌در بزرگراه آيت‌ا... سعيدي پا‌یين‌تر از بلوار معلم است. هم‌چنين ايستگاه‌38 سه‌منظوره‌(حريق، نجات و پشتيباني) بوده و مساحت 22کیلومتر‌مربع را تحت‌پوشش قرار مي‌دهد.
  
ايستگاه تك‌منظوره‌33، ضلع جنوب‌غربي ميدان فتح كه مساحت 20‌کیلومتر‌مربع را تحت‌پوشش دارد.
  
ايستگاه تك‌منظوره‌‌65 در ميدان بهاران، روبه‌روي پارك الهادي(ع) است و محله‌هاي وصفنارد، ‌صادقيه، ‌اسماعيل‌آباد، ‌اسلام‌آباد و كوي آيت‌ا...طالقاني را تحت‌پوشش دارد.
  
ايستگاه تك‌منظوره‌‌28 در خيابان قلعه‌مرغي جنب خط‌آهن تهران‌–‌تبريز واقع شده است.
  
ايستگاه تك‌منظوره‌‌81 واقع‌در عبدل‌آباد، بلوار شكوفه، خيابان ورزش به مساحت 5‌كيلومتر‌مربع است.
  
ايستگاه تك‌منظوره‌22 درخاني‌آباد نو جنب شهرداري واقع شده است.
  
ايستگاه عملياتي‌‌35‌ دو‌منظوره‌(حريق‌ و نجات) و داخل ميدان تره‌بار مركزي است.
  
ايستگاه‌50 در بهشت‌زهرا‌(س)، حرم مطهر‌امام‌(ره) قرار دارد و دو‌منظوره (حريق ‌و پشتيباني) است.
  
ايستگاه تك‌منظوره‌12 واقع‌در جاده ساوه، جنب شركت كيان‌‌تاير قرار دارد.
  
ايستگاه تك‌منظوره‌62 در خيابان ‌17‌شهريور، شاد‌آباد واقع‌ شده و مساحت 73كيلومتر‌مربع را در‌بر‌مي‌گیرد.
  
ايستگاه‌16 تك‌منظوره و در خيابان خليج ‌فارس، جنب انبارهاي عمومي واقع شده است.
  
ايستگاه‌59 واقع‌در جاد قديم كرج، سه‌راهي شهريار بوده و يك‌ايستگاه تك‌منظوره است.

  • خنثی
  • صندلی داغ
  • قالب بلاگفا